TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
103 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

1983 yılında orman ürünleri üretmek ve Türkiye genelinde pazarlamak üzere kurulan Taner Entegre Ağaç Sanayi; İnegöl Organize Sanayi Bölgesinde 20,000 m2 ‘si kapalı olmak üzere 31,500 m2 lik arsa üzerinde konumlanmıştır. Kontrplak ve ahşap kaplama üretim faaliyetlerine, kurulduğu tarihten başlayarak 2013 yılı sonuna kadar devam eden şirketimiz; değişen üretim teknikleri, kalite anlayışı, yeni ürün gamı, daha yüksek kapasite ve müşteri memnuniyeti için üretimini Menta Orman Ürünleri Ltd. Şti.’ne devretmiştir.

Menta Orman Ürünleri Ltd. Şti., İnegöl’de hızla gelişen mobilya sektörüne kaliteli ve çeşitli ahşap panel ürünlerini sunmak için 1983 yılında kuruldu. Yonga levha, mdf, formika, ahşap kaplama gibi ürünleri farklı üreticilerden tedarik ederek müşterileri ile buluşturdu. 1996-1999 senelerinde, bölgesinde melaminli yonga levha satış ve pazarlamasında büyük atılımlar yaptı; mobilya üreticilerini teşvik etti. 2003-2009 yılları arasında Türkiye’deki büyüyen kontrplak talebini görerek uzak doğu ülkelerinden farklı sektörlerin ihtiyaçlarına uygun ürünlerin ithalatını yaptı. Müşterilerine sunacağı ürünlerin kalitesini bizzat kontrol etmek, talep edilen ölçülerde ürün imal etmek ve daha kısa sürede ürün taleplerine cevap verebilmek için 2008 yılında kontrplak üretim tesisi yatırım kararı aldı. Tamamı yeni makine parkurundan oluşan, Kurşunlu/İnegöl’deki yatırımını 2009 da projelendirdi ve 2010 da kontrplak üretimine 10,000 m2 si kapalı 30,000 m2 arsa üzerinde başladı.

Mentaplywood, faaliyete geçtiği günden beri üretim kapasitesinin %95 ini oluşturan filmli kontrplak (plywood) üretimini Türkiye’de gerçekleştiren ilk ve en deneyimli şirketler arasında yer almaktadır. Çalışan yaş ortalamasının genç olduğu şirketimizin felsefesi; modern teknolojiyi sürekli takip etmek, doğal hammaddenin değerini bilmek, çevre şartlarına ve çalışanlarının güvenliğine özen göstererek, kaliteli kontrplak üretmektir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.