TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
59 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Bursa OSB Mavi Cd. No: 25 Nilüfer/BURSA
  • TELEFON: 2242437050
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Formfleks Yalıtım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş, 1983 yılında Erkurt’un kurucuları tarafından, otomotiv sanayine ‘bitmiş ürün’ vermek için kurulmuştur. Ağırlıklı faaliyeti asfalt ve keçe hammaddesi üretmekti. Bu yaklaşım sonucunda Formfleks, imalat hayatına, formlanmış taban ve bagaj halıları üretmek suretiyle başlamıştır. Halıların arkasında kullanılan formlu ya da formsuz PU bazlı ses yutucular ile ürün gamını genişletmiştir. 2005 yılında ise Fransız Novetüd firmasıyla ortaklık kurmuştur.

Formfleks, her konuda, kendi alanındaki ilklere imza atan bir firma olmuştur. Cam elyafı ile takviye edilmiş Honeycomb panellerine PU uygulaması yapmak ve formlamak suretiyle elde ettiği hafif ancak dayanıklı trim malzemerini, ülkemizde ilk olarak Formfleks üretmişti.

2006 yılında kurulan Formfleks Adapazarı işletmesinde üretilen, patenti Formfleks’e ait MDF üzeri PU uygulaması da Türkiye’de ilk ve tektir. Çevre dostu torpido üretmek üzere tasarlanan, karkası keçe üzeri kaplama olan Ford kamyon torpidoları da dünyada sadece Brezilya’da ve ülkemizde üretilmektedir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.